Pomocne strony
Pomogą ci
Ambasada Szwecji w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Szwecji i masz pytania? Skontaktuj się z Ambasadą Szwecji w Warszawie. Tu dowiesz się o wszystkich koniecznych formalnościach, których musisz dopilnować przed wyjazdem. Znajdziesz tu również praktyczne informacje o Szwecji i adresy ważnych instytucji. Strona dostępna jest w języku polskim.
Ambasada RP w Sztokholmie
Rozważasz wyjazd do Szwecji do pracy? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Szwecji. Informacje dostępne są w języku polskim.
ENIC-NARIC – uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich i zawodowych w Szwecji należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji ze szwedzkimi standardami. Strona dostępna jest również w języku angielskim.
Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.
Ministerstwo Pracy
Strony rządowe poświęcone aktualnościom i projektom w obszarze prawa pracy i zatrudnienia. Informacje dostępne są w również w języku angielskim.
Praca w Szwecji
Jeśli myślisz o przeprowadzce do Szwecji w celu pracy, to trafiłeś/łaś we właściwe miejsce. Portal ten jest przewodnikiem obejmującym wszystkie ważne aspekty związane z szukaniem pracy: przepisy migracyjne, zasady ubiegania się o pozwolenie na pobyt i pracę, a także gdzie i jak szukać zatrudnienia i mieszkania. Strona jest w języku angielskim.
Rada ds. Ubezpieczenia na Wypadek Bezrobocia
Rada sprawuje nadzór nad działaniami Urzędu Pracy (np. wypłacaniem zasiłków dla bezrobotnych) i szwedzkiej Agencji ds. Ubezpieczeń Społecznych (np. wypłacaniem ubezpieczeń od wypadku). Część informacji dostępna jest również w języku angielskim.
Serwis o pracy w Szwecji
Polski portal informujący o warunkach życia i pracy w Szwecji, w tym o zarobkach, wysokości świadczeń socjalnych i kosztach utrzymania.
System ubezpieczeń społecznych
Försäkringskassan - to szwedzki odpowiednik polskiego ZUS. Znajdują się tu informacje o świadczeniach społecznych i zasiłkach wypłacanych osobom wychowującym dzieci, chorym, bezrobotnym i niepełnosprawnym. Strona dostępna jest także w języku angielskim.
Szwedzka Konfederacja Stowarzyszeń Zawodowych
Sveriges akademikers centralorganisation (Saco), to konfederacja związków zawodowych zrzeszająca 22 stowarzyszeń z łączną liczbą 650 tys. członków. Saco działa m.in. w obszarze polityki, prawa pracy, współpracy międzynarodowej, równouprawnienia, ubezpieczeń społecznych, edukacji oraz badań i rozwoju. Strona jest dostępna także w języku angielskim.
Szwedzka Konfederacja Związków Zawodowych – sekcja młodzieżowa
Zapoznaj się ze swoimi prawami, np. do płatnego urlopu, otrzymywania wynagrodzenia podczas choroby, ochrony przed bezprawnym zwolnieniem. Znajdziesz tu również porady dotyczące szukania pracy i przygotowywania dokumentów aplikacyjnych.
Szwedzki Sąd Pracy
Specjalny sąd powołany do rozpatrywania i rozstrzygania sporów pomiędzy pracownikami a pracodawcą. Część informacji dostępna jest w języku angielskim.
Urząd ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
Na zlecenie szwedzkiego rządu i parlamentu kontroluje czy przedsiębiorstwa i inne podmioty przestrzegają przepisów dotyczących bezpeiczeństwa i higieny pracy. Strona dostępna jest w wielu językach, w tym także polskim i angielskim.
Urząd Skarbowy
Chcesz wiedzieć jak poprawnie odprowadzać podatki w Szwecji? Potrzebujesz formularza, aby złożyć zeznanie podatkowe? Odwiedź stronę szwedzkiego urzędu skarbowego. Część informacji dostępna jest w wielu językach, w tym także polskim i angielskim.
Znajdź pracę
Academic Work
Agencja zatrudnienia oferująca pracę studentom i młodym specjalistom posiadającym nie więcej niż pięć lat doświadczenia zawodowego. Academic Work prowadzi zarówno rekrutacje dla klientów zewnętrznych, jak i na stanowiska konsultantów we własnej firmie.
CS Jobb
Wyszukiwarka ofert pracy w branży IT. Informatycy mogą tu przeglądać tysiące ofert zarówno w zakresie pracy stałej, jaki i tymczasowej. Portal zawiera również poradnik kariery oraz wykaz zarobków na różnych stanowiskach.
Dagens Nyheter
DN to największy szwedzki dziennik. Na jego stronie znajdziesz wyszukiwarkę ofert pracy, porady zawodowe oraz propozycje metod zarządzania swoimi finansami.
Euraxess Szwecja
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju. Strona jest w języku angielskim.
EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.
Jobbet.se
Oferuje usługi w zakresie rekrutacji i outplacementu (zwolnień monitorowanych) zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Jobbet specjalizuje się w rekrutacji menedżerów i specjalistów.
Manpower
Międzynarodowa agencja oferująca usługi w zakresie pracy tymczasowej i stałej. Możesz założyć profil z CV i zapisać się na e-mailowe otrzymywanie powiadomień o nowych ofertach pracy w twojej branży. Strona dostępna jest również w języku angielskim.
Monster
Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Pozwala na przeglądanie zarówno ogłoszeń lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe.
Poolia
Myślisz o pracy w bakowości? A może w branży HR lub IT? Skontaktuj się z konsultantami agencji rekrutacyjnej Poolia. Firma posiada doświadczenie w prowadzeniu rekrutacji zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Na stronie możesz również przeglądać aktualne oferty pracy oraz zamieścić swoje CV.
Praca w turystyce
Przeglądaj ogłoszenia w różnych regionach, zarejestruj swoje CV i zapisz się na otrzymywanie najnowszych ofert pracy drogą e-mailową.
StepStone
Kolejna wyszukiwarka ofert pracy, która pomoże ci w znalezieniu wymarzonego zatrudnienia. Wystarczy, że wpiszesz nazwę stanowiska i miasto, w którym chcesz pracować.
Urząd Pracy
Szukając pracy w Szwecji zacznij właśnie tutaj. Oprócz aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, znajdziesz tu również porady dotyczące przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, informacje na temat różnych zawodów i ich przyszłości na rynku pracy. Możesz również dowiedzieć się, jak założyć własną działalność. Informacje są dostępne także w języku angielskim.
Własna działalność
Business Sweden
Celem organizacji jest pomaganie szwedzkim firmom w osiąganiu swojego pełnego potencjału. Działania obejmują doradztwo strategiczne, wsparcie praktyczne oraz przyciąganie inwestycji zagranicznych. Strona dostępna jest także w języku angielskim.
Młodzi przedsiębiorcy
Strona organizacji non-profit pracującej na rzecz promowania przedsiębiorczości wśród uczniów szkół średnich i ich absolwentów. Działania obejmują m.in. wsparcie praktyczne, kursy przedsiębiorczości oraz kółka zainteresowań. Strona dostępna jest również w języku angielskim.
Verksamt.se
Portal informacyjny dla osób pragnących założyć własną działalność. Tutaj dowiesz się m.in. o tym jak stworzyć plan biznesowy, skąd uzyskać fundusze na prowadzenie działalności, jak zarejestrować firmę oraz jak dobrze zarządzać personelem. Na stronie możesz również złożyć odpowiedni wniosek o wydanie numerów F-Tax i VAT. Strona dostępna jest również w języku angielskim.
Staże i praktyki
AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Szwecji. Link odnosi do strony polskiej.
IAESTE
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Szwecji. Link odnosi do strony polskiej.
Monster – dla studentów
Wyszukiwarka ofert praktyk, staży i pracy dla studentów. Pozwala na przeglądanie zarówno ofert lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe dotyczące tego jak powinny wyglądać dokumenty aplikacyjne oraz jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną.
TraineeGuiden
Program skierowany jest do absolwentów i młodych profesjonalistów. Przeglądaj aktualne oferty staży lub skontaktuj się bezpośrednio z pracodawcą, aby uzyskać więcej szczegółów o danym stanowisku. TraineeGuiden we współpracy z Adecco opracowało również cenne porady zawodowe i wskazówki dla przyszłych stażystów. Część informacji dostępna jest również w języku angielskim.
Trainee Search
Wyszukiwarka praktyk i programów stażowych w Skandynawii dla absolwentów. Na stronie możesz również poczytać blog z cennymi poradami zawodowymi. Strona dostępna jest również w języku angielskim.
Praca sezonowa
Nordjobb
Masz od 18 do 28 lat? Szukasz pracy sezonowej? Nordjobb pomoże Ci w znalezieniu pracy i zakwaterowania. Strona dostępna jest wyłącznie w językach nordyckich.
Sommarjobb.se
Szukasz ciekawej pracy na wakacje w Szwecji? Tu znajdziesz wiele różnych ofert m.in. w przemyśle turystycznym, hotelarstwie, opiece nad dziećmi, w usługach czy nawet w biurze.
Au pair
AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Szwecji? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna również w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i włoskim.
Skandynawskie Centrum Au Pair
Chcesz pracować jako au pair w Szwecji? Aby dowiedzieć się jak znaleźć rodzinę goszczącą i wysłać swoją aplikację zajrzyj na stronę jednej z najbardziej doświadczonych agencji au pair na świecie. Strona jest w języku angielskim.
Data utworzenia: