europraca • Irlandia

Pomocne strony


Pomogą ci

Ambasada Irlandii w Warszawie
Przygotowujesz się do wyjazdu do Irlandii i masz pytania? Zajrzyj na stronę Ambasady Irlandii w Warszawie. Dowiesz się o co warto zadbać przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku polskim.

Ambasada RP w Dublinie
Rozważasz wyjazd do Irlandii? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Irlandii. Informacje dostępne są w języku polskim.

Centrum Informacji Obywatelskiej
Strona zawierająca informacje na temat twoich uprawnień oraz usług publicznych związanych ze wszystkimi aspektami życia w Irlandii – pracą, zakwaterowaniem, usługami zdrowotnymi, podatkami itp.

Daft – oferty nieruchomości
Przeprowadzasz się do Irlandii i szukasz mieszkania? Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami wynajmu lub kupna w interesującym cię regionie.

Departament Opieki Społecznej
Strona rządowa poświęcona kwestiom pracy i bezrobocia, informacjom o zasiłkach, świadczeniach socjalnych i emeryturach.

Departament Przedsiębiorczości, Handlu i Zatrudnienia
Zajmuje się tworzeniem i promowaniem wysokiej jakości zatrudnienia. Pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa i higieny pracy, rozwiązywaniu konfliktów pracowniczych oraz dostępu wszystkich pracowników do szkoleń zawodowych.

Europass
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.

Krajowa Agencja ds. Jakości i Kwalifikacji
Aby rozpocząć pracę potrzebujesz dodatkowych kwalifikacji zawodowych? Na tej stronie możesz zapoznać się z kursami i szkoleniami posiadającymi akredytację Irlandzkiej Agencji ds. Jakości i Kwalifikacji (QQI).

Myhome – oferty nieruchomości
Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami wynajmu lub kupna w interesującym cię regionie Irlandii.

NARIC Irlandia - uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Krajowa agencja ds. uznawania i porównania międzynarodowych kwalifikacji i umiejętności. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z irlandzkimi standardami.

National Learning Network
Organizacja pomaga osobom mającym trudność w wejściu na rynek pracy, w zdobyciu umiejętności, które umożliwią im zbudowanie trwałej kariery w zawodach odzwierciedlających ich zainteresowania i zdolności. Sprawdź listę aktualnych kursów.

Nauka angielskiego
Stowarzyszenie Marketing English in Ireland (MEI) zrzesza wiodące szkoły nauki języka angielskiego w Irlandii. Odwiedź te stronę, aby znaleźć szkoły znajdujące się najbliżej twojego punktu zamieszkania oraz uzyskać informacje o prowadzonych przez nie kursach.

Numer ubezpieczenia społecznego
Aby podpisać umowę o pracę, niezbędny jest irlandzki numer ubezpieczenia społecznego (Personal Public Service Number - PPS). Zajrzyj na tę stronę, aby dowiedzieć się jak go otrzymać.

Organizacja opieki na imigrantami
Organizacja zajmuje się świadczeniem usług informacyjnych i doradczych imigrantom przybywającym do Irlandii. Porad można zasięgnąć odwiedzając punkt osobiście oraz telefonicznie lub mailowo.

Portal Polonii w Irlandii
Portal informacyjny dla Polaków żyjących w Irlandii. Zawiera najświeższe wiadomości, także te o nowych miejscach pracy, informacje biznesowe oraz wiele innych ciekawych artykułów. A to wszystko w języku polskim!

Przewodnik po życiu w Irlandii
Jeśli myślisz o przeprowadzce do Irlandii, to trafiłeś/łaś we właściwe miejsce. Ten portal, utworzony z myślą o obcokrajowcach, jest przewodnikiem obejmującym wszystkie ważne aspekty przeprowadzki i życia w Irlandii: przepisy migracyjne, gdzie i jak szukać zatrudnienia oraz mieszkania, informacje o opiece zdrowotnej, a także o kulturze, języku, historii i społeczeństwie Irlandii.

SIPTU
Związek zawodowy Services, Industrial, Professional and Technical Union (SIPTU) reprezentuje interesy ponad 200 tys. pracowników. SIPTU oferuje fachową wiedzę, doświadczenie oraz usługi doradcze niezbędne do wspierania pracowników w kontaktach z pracodawcami i instytucjami rządowymi.

Threshold
Przeprowadzasz się do Irlandii, ale nie wiesz gdzie i jak szukać mieszkania? Chcesz wiedzieć na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać? Zajrzyj na stronę Threshold. Organizacja ta służy informacją i wsparciem w kwestiach mieszkaniowych.

Urząd Skarbowy
Myślisz, że podatki są skomplikowane i nudne? Być może są nudne, ale niekoniecznie skomplikowane. Dowiedz się od czego odprowadzany jest podatek w Irlandii, jaka wysokość opłat cię obowiązuje i skorzystaj z kalkulatora, aby sprawdzić czy nie przepłacasz. 

Workplace relations – porady prawne, mediacja i arbitraż
Nikt nie musi znosić prześladowań rasowych, dyskryminacji czy wykorzystywania w miejscu pracy. Poznaj swoje prawa i dowiedz się w jaki sposób zgłosić wykroczenie. Jeśli masz pytanie związane z prawem pracy lub problem z pracodawcą, możesz się zwrócić o pomoc do tej organizacji.

Youth Work Ireland
Jest to portal dla młodzieży, poświęcony pracy. Youth Work Ireland to stowarzyszenie zrzeszające ponad 20 lokalnych centrów młodzieżowych. Celem stowarzyszenia jest zwiększanie dostępu młodych osób do rynku pracy. Zajrzyj na tę stronę, aby dowiedzieć się jak i ty możesz skorzystać z ich usług.

Znajdź pracę

Childminding Ireland
Krajowa organizacja poświęcona pracy w opiece nad dziećmi. Zajmuje się dostarczaniem informacji oraz udzielaniem porad i wsparcia zarówno pracownikom, jak i rodzicom.

Construction Jobs
Agencja pracy specjalizująca się w wyszukiwaniu i zatrudnianiu pracowników w branży budowlanej. Znajdziesz tu oferty pracy zarówno stałej jak i na zlecenie. Aby móc w pełni korzystać z serwisu należy się zarejestrować.

Departament Opieki Społecznej
Szukając pracy w Irlandii zacznij właśnie tutaj. Oprócz aktualnych ogłoszeń o wolnych stanowiskach, znajdziesz tu również informacje o szkoleniach zawodowych, porady dotyczące ubiegania się o pracę oraz dowiesz się o jakie wsparcie finansowe masz prawo się ubiegać.

Euraxess Irlandia
Europejska sieć informacji i doradztwa dla naukowców, którzy poszukują pracy za granicą. Znajdziesz tu m.in. ogłoszenia o wolnych miejscach pracy, a także informacje o tym jak wygląda praca naukowa w danym kraju.

EURES
Europejska sieć mobilności zawodowej. Usługi EURES skierowane są zarówno do osób poszukających pracy za granicą, jak i do pracodawców. Strona dostępna jest w wielu językach europejskich, także w języku polskim.

IrishJobs
Wiodąca internetowa wyszukiwarka pracy w Irlandii. Przeglądaj ogłoszenia o wolnych stanowiskach w interesujących cię branżach oraz lokalizacjach lub zapoznaj się z profilami pracodawców. Na stronie IrishJobs znajdziesz również cenne porady zawodowe.

Jobs.ie
Klasyczna wyszukiwarka ofert pracy, która pomoże ci w znalezieniu wymarzonego zatrudnienia. Wystarczy, że wybierzesz interesującą cię branżę oraz wpiszesz nazwę stanowiska i miasto, w którym chcesz pracować. Na Jobs.ie możesz również wyszukać ciekawe szkolenia zawodowe.

Jobted.ie
Jobted zbiera oferty pracy różnych stron, tablic ogłoszeń i agencji rekrutacyjnych oraz porządkuje je na swoim portalu. Opracowano zaktualizowaną sekcję wynagrodzeń, przydatną do zrozumienia sytuacji na rynku pracy w Irlandii.

Monster
Znany i lubiany internetowy pośrednik pracy – warto skorzystać! Pozwala na przeglądanie zarówno ogłoszeń lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe.

Recruit Ireland
Szukasz pracy w finansach, bankowości, handlu, czy informatyce? Zajrzyj na stronę Recruit Ireland, aby przeglądać najnowsze oferty w tych oraz wielu innych branżach. Skorzystaj z porad jak stworzyć atrakcyjne CV, jak skutecznie szukać pracy i jak zaimponować na rozmowie kwalifikacyjnej.

Własna działalność

Departament Przedsiębiorczości, Handlu i Zatrudnienia
Agencja rządowa zajmująca się tworzeniem i promowaniem wysokiej jakości zatrudnienia. Zapewnia pomoc skierowaną do przedsiębiorstw każdej wielkości w Irlandii. Pomoc dotyczy: dostępu do wsparcia finansowego, rozwoju kompetencji kadry zarządzającej, doradztwa biznesowego itd.

Fáilte Ireland
Krajowy organ odpowiedzialny za szkolenia i rozwój w irlandzkiej branży hotelarsko-turystycznej. Jeśli myślisz o założeniu firmy w branży turystycznej, na tej stronie znajdziesz porady, dzięki którym twoja firma osiągnie swój pełny potencjał.

Rejestracja firmy
Rozpoczęcie samodzielnej działalności gospodarczej nie jest trudne: wystarczy się zarejestrować w Urzędzie Rejestracji Spółek (Company Registration Office - CRO). Zajrzyj, aby dowiedzieć się jak to zrobić.

Urząd Skarbowy
Jak zarejestrować własną działalność? Jak poprawnie odprowadzić podatek? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań związanych z prowadzeniem własnej firmy w Irlandii znajdziesz na stronie irlandzkiego Urzędu Skarbowego.

Staże i praktyki

AIESEC
Międzynarodowa organizacja pozwalająca młodym ludziom na odkrycie i rozwijanie swojego potencjału oraz na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w bogatej ofercie praktyk i staży za granicą, w tym także w Irlandii. Link odnosi do strony polskiej.

Gradireland
Wyszukiwarka pracy, staży oraz praktyk stworzona specjalnie dla absolwentów. Oferty można przeszukiwać według pracodawców lub branży. Centrum oferuje również porady zawodowe oraz wydaje szeroką gamę publikacji na temat dalszej edukacji i pracy.

IAESTE  
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Irlandii. Link odnosi do strony polskiej.

IrishJobs 
Studiujesz lub właśnie kończysz? Szukasz praktyk, stażu lub pracy w Irlandii? Zajrzyj na stronę Irish Jobs. Oferty dostępne są m.in. w branżach takich jak: PR, marketing, sprzedaż, zarządzanie, czy informatyka.

Jobs.ie 
Wyszukiwarka pracy, praktyk i staży dla studentów i absolwentów. Oferty przeglądać można według pracodawców, branży lub lokalizacji. Dowiedz się również jak przygotować się do znalezienia swojej wymarzonej pracy.

Monster 
Wyszukiwarka staży i pracy dla absolwentów. Pozwala na przeglądanie zarówno ofert lokalnych, jak i krajowych. Monster oferuje również profesjonalne porady zawodowe dotyczące tego jak powinny wyglądać dokumenty aplikacyjne oraz jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną.

Au pair

AuPairWorld
Jak podjąć pracę jako au pair w Irlandii? Jakie warunki trzeba spełnić? Ile wynosi wysokość kieszonkowego? Na ile czasu wolnego możesz liczyć? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz na stronie AuPairWorld. Strona dostępna również w językach: francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim.

#europraca #irlandia

Data utworzenia:

stopka strony