Norwegia: Pomocne strony
Pomogą ci
Przygotowujesz się do wyjazdu do Norwegii i masz pytania? Skontaktuj się z Ambasadą Norwegii w Warszawie. Tu dowiesz się o wszystkich koniecznych formalnościach, których musisz dopilnować przed wyjazdem. Strona dostępna jest w języku polskim.
Rozważasz wyjazd do Norwegii? Zajrzyj tutaj. Znajdziesz tu informacje o pobycie i pracy w Norwegii. Informacje dostępne są w języku polskim.
Norweska Narodowa Agencja zajmująca się koordynacją i promocją europejskiego programu Erasmus+ oraz projektów edukacyjnych i szkoleniowych. Znajdziesz tu informacje mi.in. o wymianach prowadzonych w ramach programu Erasmus+. Strona dostępna jest w języku angielskim.
Wyszukiwarka informacji i usług publicznych związanych z wszystkimi aspektami życia w Norwegii – studiowania, pracy, zakwaterowania, usług zdrowotnych, opieki społecznej, podatków, prawa jazdy oraz wielu, wielu innych. Strona dostępna jest również w języku angielskim.
Zajrzyj na stronę ministerstwa, aby dowiedzieć się więcej o systemie szkolnictwa wyższego, kształcenia zawodowego oraz badań naukowych w Norwegii. Znajdziesz tu również informacje dotyczące aktualnych projektów rządowych w zakresie edukacji. Strona dostępna jest również w języku angielskim.
Wspólny głos studentów w Norwegii. Głównym zadaniem związku jest reprezentowanie i promowanie interesów studenckich w dziedzinie edukacji, badań i opieki społecznej. Część informacji dostępna jest także w języku angielskim.
Norweskie Centrum Współpracy Międzynarodowej w Edukacji
Senter for internasjonalisering av utdanning (SIU) jest instytucją publiczną, zajmującą się promowaniem międzynarodowej współpracy w dziedzinie edukacji i badań. Znajdziesz tu m.in. informacje o grantach i stypendiach dla studentów, bieżących projektach edukacyjnych oraz międzynarodowych programach współpracy na wszystkich poziomach kształcenia. Strona dostępna jest także w języku angielskim.
Folkbildning to nordycki system edukacji pozaformalnej dorosłych. W Norwegii do wyboru jest blisko 80 szkół, które prowadzą zajęcia o bardzo zróżnicowanej tematyce, w tym z kultury i języka norweskiego. Strona dostępna jest w również w języku angielskim.
Ubezpieczenie i opieka zdrowotna
Praktyczne informacje dla studentów zagranicznych o przysługujących im prawach w zakresie ubezpieczenia i dostępu do usług zdrowotnych. Strona jest w języku angielskim.
Aby wjechać na terytorium Norwegii należy mieć ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli chcesz przebywać w Norwegii dłużej niż 3 miesiące, musisz postarać się o zarejestrowanie swojego pobytu. Aby dowiedzieć się jak to zrobić zajrzyj na stronę UDI. Strona dostępna jest w również w języku angielskim.
Studia
Portal stworzony przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji i Kultury w Komisji Europejskiej dotyczący możliwości podjęcia nauki w Unii Europejskiej. PLOTEUS zawiera informacje na temat krajowych systemów edukacji i kształcenia, europejskich programów wymiany oraz dane kontaktowe jednostek odpowiedzialnych za udzielanie szczegółowych informacji. Strona jest w języku angielskim.
Przewodnik po studiach i karierze
Znajdziesz tu informacje o studiowaniu w Norwegii, a także katalog blisko 500 możliwych karier zawodowych. Strona zawiera również wywiady zarówno studentami, jak i profesjonalistami z różnych branży, a także zbiór ciekawych artykułów. Część informacji dostępna jest również w języku angielskim.
System NUCAS (Norwegian Universities and Colleges Admission System) koordynuje nabór na studia licencjackie w języku norweskim. Strona dostępna jest również w języku angielskim.
Study in Norway – studia dla obcokrajowców
Portal skierowany do młodych obcokrajowców, wybierających się na studia w Norwegii. Znajdziesz tu informacje o norweskim systemie szkolnictwa wyższego, pełną listę uczelni, katalog kierunków z wykładowym angielskim oraz praktyczne wskazówki dotyczące życia studenckiego. Strona jest w języku angielskim.
Wsparcie finansowe
Fundusz Lånekassen przyznaje kredyty studenckie oraz zasiłki umożliwiające pokrycie wydatków na zakwaterowanie czy transport. Strona dostępna jest także w języku angielskim.
Portal skierowany do młodych obcokrajowców wybierających się na studia do Norwegii. Strona zawierająca opis dostępnych programów stypendialnych. Strona jest w języku angielskim.
Praca dla studenta
Masz od 18 do 28 lat? Szukasz pracy sezonowej? Nordjobb pomoże Ci w znalezieniu pracy i zakwaterowania. Strona dostępna jest wyłącznie w językach nordyckich.
Centrum Obsługi Pracowników Zagranicznych
Centra utworzone wspólnie przez Inspekcję Pracy, Policję, Urząd Podatkowy i Urząd ds. Cudzoziemców. W Centrach Obsługi zatrudnione są osoby władające wieloma językami, które pomagają w załatwieniu różnego rodzaju formalności. Strona dostępna jest także w języku polskim.
Jeśli planujesz szukać pracy lub zdobywać doświadczenie za granicą, ważne jest przedstawienie swoich umiejętności i kompetencji w jasny i uniwersalny sposób, rozpoznawalny w całej Europie. Europass to zestaw pięciu dokumentów, które ci to umożliwią. Strona dostępna jest w języku polskim.
Wyszukiwarka informacji i usług publicznych związanych ze wszystkimi aspektami życia w Norwegii – pracą, zakwaterowaniem, usługami zdrowotnymi, itp. Strona dostępna jest również w języku angielskim.
Informacje podatkowe
Dowiedz się jak poprawnie odprowadzać podatek w Norwegii. Informacje dotyczą zarówno pracowników firm, jak i przedsiębiorców. Portal dostępny jest także w językach polskim i angielskim.
NOKUT – uznawanie kwalifikacji zagranicznych
Centrum uznawania kwalifikacji akademickich w Norwegii należące do europejskiej sieci ENIC-NARIC. Wydaje zaświadczenia o zgodności zagranicznych kwalifikacji z norweskimi standardami. Strona dostępna jest również w języku angielskim.
Rozważasz wyjazd do Norwegii? Zajrzyj na tę stronę, aby zapoznać się z kulturą i historią tego pięknego kraju. Strona jest w języku polskim.
Informacje o warunkach pracy i płacy w Norwegii. Organ podlega pod Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Link odnosi do podstrony zawierającej informacje po polsku.
Praktyczne informacje dla cudzoziemców
Zbiór informacji publikowanych przez urzędy i instytucje państwowe, które pomogą ci w zapoznaniu się z twoimi prawami i obowiązkami w Norwegii. Strona dostępna jest także w językach: polskim, angielskim i niemieckim.
Jeśli chcesz przebywać w Norwegii dłużej niż 3 miesiące, musisz postarać się o zarejestrowanie swojego pobytu. Tutaj dowiesz się jak to zrobić. Strona dostępna jest w również w języku angielskim.
Urząd Pracy i Opieki Społecznej (NAV)
Strona poświęcona kwestiom pracy i bezrobocia, informacjom o zasiłkach, świadczeniach socjalnych i emeryturach. Strona dostępna jest także w języku angielskim.
Agencja zatrudnienia oferująca pracę studentom i młodym specjalistom posiadającym nie więcej niż pięć lat doświadczenia zawodowego. Academic Work prowadzi zarówno rekrutacje dla klientów zewnętrznych, jak i na stanowiska konsultantów we własnej firmie.
Portal Polaków w Norwegii. Znajdziesz tu ogłoszenia o pracy w języku polskim, a także najważniejsze wskazówki dotyczące szukania pracy w Norwegii.
Przegląd istotnych informacji o tym jak zarejestrować i prowadzić działalność gospodarczą w Norwegii.
Zakładanie firmy w Norwegii wyjaśnione krok po kroku. Strona dostępna jest również w języku angielskim.
Strona rządowa poświęcona zakładaniu własnej działalności w Norwegii. Tutaj dowiesz się m.in. o tym jak poprawnie zarejestrować firmę. Strona dostępna jest w języku angielskim.
The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience (IAESTE) oferuje studentom polskich uczelni wyższych, głównie kierunków technicznych, wyjazd na płatne praktyki do jednego z ponad 80 krajów świata, w tym także do Norwegii. Link odnosi do strony polskiej.
Strona zawiera listę programów stażowych w Norwegii. Staż trwa zwykle co najmniej 12 miesięcy i prowadzi do uzyskania pracy w pełnym wymiarze na stanowisku młodszego kierownika. Część informacji dostępna jest również w języku angielskim.
Masz od 18 do 28 lat? Szukasz pracy sezonowej? Nordjobb pomoże Ci w znalezieniu pracy i zakwaterowania. Strona dostępna jest wyłącznie w językach nordyckich.
Data utworzenia: