Fundusz Sektor 3.0
Konkurs dla organizacji pozarządowych zainteresowanych tworzeniem nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę “tech for good”. Najlepsze zespoły mogą uzyskać wsparcie na etapie inkubacji projektu w postaci szkoleń i warsztatów projetkowych, a na dalszym etapie także wsparcie mentorów i dotację.
Cel
Utworzenie wersji demo narzędzia lub rozwiązania informatycznego wspierającego realizację działań społecznych (zgodnie z ideą “tech for good”) lub umożliwiającego przenoszenie działań organizacji pozarządowych do Internetu. Chodzi tu w szczególności o praktyczne rozwiązania w obszarze np. transformacji cyfrowej, świadczenia usług online, komunikacji (dotarcia do lokalnej społeczności, zwiększenie jej partycypacji w inicjatywach podejmowanych przez organizacje na poziomie lokalnym lub tematyczne inicjatywy ponadlokalne), zarządzania, pozyskiwania środków i partnerów czy promocji działań organizacji.
Kto może aplikować
- Organizacje pozarządowe,
- Partnerstwa (np. organizacja pozarządowa + podmioty gospodarcze, specjaliści działający w obszarze nowych technologii).
Na zespół projektowy składa się od 2 do 5 osób reprezentujących organizację pozarządową, a w przypadku Partnerstwa osób reprezentujących:
a. organizację pozarządową,
b. podmiot gospodarczy działający w obszarze nowych technologii lub będących specjalistami z dziedziny projektowania i/lub tworzenia narzędzi informatycznych (np. programiści, designerzy, specjaliści UX, graficy).
Zasady
Zgłaszane Projekty, poza warunkami formalnymi, muszą spełniać następujące kryteria:
- Potrzeba i wydźwięk społeczny.
- Perspektywa rozwoju Projektu.
- Przygotowanie Zespołu do wzięcia udziału w Inkubacji i rozwoju Projektu.
- Motywacja zespołu i bliskość z problematyką.
Szczegóły i definicje zawiera Regulamin Konkursu.
Zespoły Projektowe, które spełniły wymogi formalne, a ich Projekty otrzymały najlepszą ocenę na etapie wstępnej analizy i selekcji zgłoszeń wezmą udział w procesie inkubacji. W ramach procesu inkubacji pomysłodawcy wezmą udział w trzymiesięcznym cyklu szkoleń i warsztatów produktowych, które pomogą im dopracować pomysł i stworzyć spójną koncepcję.
Rezultatem procesu Inkubacji będą:
1. Szczegółowo opracowana Finalna Koncepcja Projektu (zawierająca m.in. budżet projektu oraz harmonogram prac związanych z przygotowaniem produktu) na wzorze przedstawionym przez Organizatora w procesie Inkubacji,
2. Landing page Projektu, który zespoły przygotują na udzielonym przez Organizatora darmowym dostępie do platformy Landingi.pl.
Najlepsze zespoły uzyskają na dalszym etapie wsparcie merytoryczne i finansowe.
Formalności aplikacyjne
W celu wzięcia udziału w Konkursie konieczne jest poprawne wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie sektor3-0.pl/fundusz oraz załączenie w formularzu aktualnego odpisu z KRS (tj. na dzień wypełniania formularza)
Wspracie i dofinansowanie
Poza wsparciem mentorów i wsparciem na etapie inkubacji opisanym powyżej, najlepsze zespoły uzyskają dofinansowanie w wysokości do 150 000 PLN.
Dodatkowe informacje
Wszelkie pytania i wątpliwości związane z przebiegiem lub wynikami poszczególnych etapów Funduszu Sektor 3.0 należy kierować do Organizatora, na adres e-mail: karolina.walecka@frsi.org.pl