Weź udział -

Opublikowane przez: Fundacja Rysy

Warsztaty z pierwszej pomocy psom i kotom


Fundacja Rozwoju Edukacji i Turystyki Rysy zaprasza przedstawicieli organizacji prozwierzęcych, OSP, służb publicznych i schronisk dla zwierząt na darmowe, praktyczne warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej psom i kotom.

Fundacja Rozwoju Edukacji i Turystyki Rysy realizuje w tym roku projekt, w ramach którego mamy możliwość zaproszenia na darmowe, praktyczne warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej psom i kotom przedstawicieli organizacji prozwierzęcych, OSP, służb publicznych i schronisk dla zwierząt.

Warsztaty będą odbywać się w określonych miastach w różnych miesiącach (najczęściej w weekendy) - szczegółowe terminy i miasta znajdują się w formularzu zapisów:

Formularz zapisów na darmowe, praktyczne warsztaty z pierwszej pomocy psom i kotom

Prosimy też o pomoc w znalezieniu chętnych organizacji - jeżeli znacie wartościowe prozwierzęce organizacje, macie kontakt do urzędu miasta / gminy lub lokalnego OSP - przekażcie im proszę maila!

Zakres i treści przekazywane w trakcie 5-godzinnych warsztatów:

  • gdzie szukać pomocy jak coś się stanie Twojemu pupilowi? Jakie są możliwości gabinetów weterynaryjnych?
  • jak rozpoznawać ból i stan nagły u zwierzęcia oraz jak ocenić czy potrzebna jest ingerencja lekarza weterynarii?
  • jak zachować spokój i opanowanie w nagłych sytuacjach i zapewnić sobie bezpieczeństwo własne?
  • co powinno być w apteczce właściciela kota lub psa?
  • jak udzielić pierwszej pomocy, gdy wystąpi niewydolność oddechowa? Jak zareagować w przypadku zadławienia? Jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową u zwierząt? (ćwiczenia praktyczne na fantomie psa i kota)
  • jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku udaru cieplnego, wstrząsu, podtopienia, ostrego brzucha, zatruć?
  • w jaki sposób poprawnie opatrywać urazy np. łap, tułowia i kręgosłupa? (ćwiczenia praktyczne)
  • jakie są bezpieczne techniki przemieszczania i przenoszenia rannych lub chorych zwierząt, z naciskiem na zminimalizowanie dodatkowych obrażeń? (ćwiczenia praktyczne)
  • co robić w przypadku wypadku komunikacyjnego z udziałem zwierząt?
  • jak sprawować opiekę nad noworodkiem i opiekę okołoporodową?

Po warsztatach uczestnicy otrzymują imienne zaświadczenia udziału.

Warsztaty prowadzą lekarze weterynarii, laureaci ogólnopolskich zawodów z medycyny ratunkowej psów i kotów w 2023 i 2025 roku, posiadający jednocześnie dodatkowe uprawnienia (m.in. ratowników Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, trenerskie) z ponad z 7-letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i warsztatów, współtwórcy projektu #cisneklate - podaj łapę!

Podczas szkoleń wykorzystujemy fantomy piesków i kotków do ćwiczeń praktycznych z RKO i ćwiczeń praktycznych z opatrywania urazów, złamań i reagowaniu przy zadławieniu.

www.cisneklate.pl/podaj-lape

Współpraca z nami krok po kroku - regulamin projektu i warsztatów

  1. Potwierdzenie zgłoszenia. Po wysłaniu formularza, w ciągu kilku dni otrzymasz e-mail z informacjami o tym, czy Twoje zgłoszenie zostało zaakceptowane oraz ze szczegółami spotkania. Otrzymasz również dokumenty, w tym propozycję zgody RODO i umowy o współpracy z Twoją organizacją. Formularz zapisów i terminy warsztatów znajdują się pod linkiem: Formularz zapisów na darmowe, praktyczne warsztaty z pierwszej pomocy psom i kotomotwiera się w nowej karcie
  2. Minimalna liczba uczestników. Warsztaty odbędą się pod warunkiem zgłoszenia się co najmniej 10 uczestników. W przypadku braku wystarczającej liczby chętnych, poinformujemy Cię o odwołaniu warsztatów najpóźniej na 3 dni przed planowanym terminem.
  3. Umowa partnerska (dotyczy tylko schronisk, OSP, fundacji i stowarzyszeń). Dla każdej zakwalifikowanej organizacji mamy dostępnych do 5 miejsc na warsztaty (łącznie w ramach projektu dostępnych jest 300 darmowych miejsc). Projekt realizowany będzie w latach 2025-2026 aż do wyczerpania puli środków i przeszkolenia min. 300 osób. Aby zostać zaakceptowanym na szkolenie, po Twoim zgłoszeniu wymagane będzie podpisanie przez Twoją organizację wysyłającą umowy partnerskiej z naszą fundacją. Do udziału zapraszamy w pierwszej kolejności liderów organizacji (członków zarządu, kierowników itp.). W przypadku delegowania innej osoby z organizacji będziemy prosić Twoją organizację o potwierdzenie oddelegowania.
  4. Akceptacja zgłoszenia. Decyzję o przyjęciu na szkolenie podejmuje Rada Programowa Fundacji, składająca się z czterech osób: prezesa zarządu, wiceprezeski i wiceprezesa zarządu oraz kierowniczki projektu. Przy ocenie zgłoszeń brane są pod uwagę cele społeczne projektu oraz zgodność zgłaszającej się organizacji z misją fundacji i projektu.

Warsztaty realizowane są w ramach zadania “#cisneklate - podaj łapę! Kampania edukacyjna o pierwszej pomocy przedweterynaryjnej dla zwierząt” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Formalności aplikacyjne

Formularz zapisów na darmowe, praktyczne warsztaty z pierwszej pomocy psom i kotom

Dodatkowe informacje

Warsztaty realizowane są w ramach zadania “#cisneklate - podaj łapę! Kampania edukacyjna o pierwszej pomocy przedweterynaryjnej dla zwierząt” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Maciej Tomkowiak
e-mail: cisneklate-podaj-lape@fundacjarysy.pl
stopka strony