Weź udział -

Opublikowane przez: Eurodesk Polska

Beyond Borders – Neighbours together


Beyond Borders – Neighbours together to wspólna akcja Narodowych Agencji Erasmus+ oraz sieci SALTO. Konferencja inaugurująca inicjatywę odbędzie się w dniach 20-24 czerwca w Paryżu. Nie przegap rejestracji! 

Rozpoczęcie współpracy między regionami partnerskimi (Europa Południowo-Wschodnia, EuroMed, Europa Wschodnia i Kaukaz) oraz krajami programu - zapoczątkowane dzięki europejskim programom młodzieżowym - miało znaczący wpływ na młodzież, pracowników młodzieżowych i organizacje. Programy europejskie otworzyły przestrzeń do dialogu i współpracy opartej na wzajemnych potrzebach i zainteresowaniach. Ankiety i badania wykazały korzyści płynące z takiej współpracy zarówno dla krajów objętych programem, jak i sąsiednich krajów partnerskich. 

Sieć Narodowych Agencji Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz regionalne centra SALTO postanowiły wykorzystać uruchomienie nowego programu Erasmus+ na lata 2021-2027 do wzmocnienia współpracy z sąsiadującymi krajami partnerskimi. Rezultatem jest utworzenie LTSA (długoterminowego działania strategicznego), które zostanie oficjalnie otwarte w czerwcu w Paryżu.

Inicjatywa „Beyond Borders – Neighbours together” ma na celu zwiększenie widoczności i wartości współpracy między krajami programu a krajami partnerskimi w ramach programu Erasmus+ Młodzież i Europejskiego Korpusu Solidarności, a także w celu:

  • zaangażowania interesariuszy w kształtowanie priorytetowych obszarów współpracy pomiędzy krajami programu a krajami partnerskimi w ramach partnerstwa „Beyond Borders – Neighbours together”;
  • wykorzystania doświadczenia istniejących projektów, inicjatyw i wiedzy fachowej w celu wzajemnego uczenia się i przyszłej współpracy;
  • zwiększenia zrozumienia tego, w jaki sposób różne zainteresowane strony mogą skorzystać z możliwości współpracy między krajami programu a krajami partnerskimi.

Organizatorzy zachęcają do udziału w wydarzeniu w szczególności: 

  • przedstawicieli doświadczonych organizacji z krajów partnerskich oraz programu działających w ramach programów Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności;
  • przedstawicieli organizacji zainteresowanych zaangażowaniem w tę współpracę;
  • interesariuszy instytucjonalnych (przedstawicieli delegatur UE w odpowiednich krajach, Komisji Europejskiej i Narodowych Agencji);
  • inne osoby i organizacje działające w dziedzinie młodzieży, które są zaangażowane we współpracę transgraniczną między programem a krajami partnerskimi.

Więcej na temat wydarzenia oraz link do rejestracji dostępne są na stronie sieci SALTO: 

W sprawie warunków udziału w wydarzeniu należy kontaktować się z Zespołem TCA: tca@frse.org.pl.

Rejestracja na wydarzenie otwarta będzie do 18 marca 2022 r.

stopka strony