Akademia Innowacyjności NGO
Federacja na rzecz Lepszej Debaty Publicznej zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w programie „Akademia Innowacyjności – oswajanie sztucznej inteligencji i nowych technologii w trzecim sektorze”.
Co oferuje Akademia Innowacyjności NGO?
- Dwudniowe warsztaty dla przedstawicieli NGO
> Każda organizacja może zgłosić trzech swoich przedstawicieli do udziału w intensywnych, 16-godzinnych warsztatach weekendowych. - Indywidualny program mentoringowy
> Po zakończeniu warsztatów, uczestnicy wezmą udział w cyklu zdalnych spotkań mentoringowych, dostosowanych do specyfiki ich organizacji. Mentoring (2 spotkania online) obejmuje m.in. analizę możliwości zastosowania nowoczesnych technologii oraz stworzenie spersonalizowanego planu wdrożenia AI. - Networking z innymi NGO
> Uczestnictwo w programie to także okazja do nawiązania kontaktów z przedstawicielami innych organizacji pozarządowych. Współpraca, wymiana doświadczeń i wspólne wyzwania w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań będą kluczowymi elementami spotkań networkingowych.
Dlaczego warto wziąć udział?
W dobie dynamicznego rozwoju nowych technologii, wiele organizacji pozarządowych czuje zagubienie wobec rosnących wymagań i kosztów związanych z wdrażaniem innowacji. Akademia Innowacyjności NGO oferuje nie tylko wsparcie merytoryczne, ale także praktyczne rozwiązania dla trzeciego sektora, które mogą pomóc w codziennym funkcjonowaniu organizacji. Uczestniczki i Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wprowadzać narzędzia AI, jak uzyskać darmowe licencje na programy oraz na co zwracać uwagę przy korzystaniu z materiałów generowanych przez sztuczną inteligencję.
Dla kogo jest ten program?
Program skierowany jest do wszystkich organizacji pozarządowych i instytucji, niezależnie od miejsca działania czy skali przedsięwzięć. #AINGO obejmuje swoim zasięgiem całe terytorium Polski, co czyni ją dostępną dla każdej zainteresowanej NGO, niezależnie od regionu.
Zgłoszenia i liczba miejsc:
Liczba miejsc w programie jest ograniczona – tylko 5. organizacji (max. 3 osoby z jednej organizacji) lub 15. osób z każdego województwa może zostać zakwalifikowanych do programu.