Europa w ruchu
,,Europa w ruchu" - tak brzmi tytuł przyjętego przez Komisję Europejską wniosku, którego celem jest zwiększenie dostępności studiowana za granicą dla wszystkich młodych ludzi.
,,Europa w ruchu" - tak brzmi tytuł przyjętego przez Komisję Europejską wniosku, którego celem jest zwiększenie dostępności studiowana za granicą dla wszystkich młodych ludzi.
Twórcy projektu Green Erasmus przyjrzeli się codzienności studentów odbywających wymiany w ramach programu Erasmus+ i zbadali ich stosunek do ekologii. Publikację można pobrać bezpłatnie ze stron KE.
“W tym roku młodzi ludzie będą mieli więcej możliwości, aby stać się częścią aktywnej i zaangażowanej społeczności” - pisze w liście do beneficjentów Dyrektor generalny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.
U-Multirank przygotował multimedialną mapę 100 najlepszych uniwersytetów. Dominują na niej uczelnie europejskie.
1 października wystartowała kolejna odsłona eurodeskowej kampanii Time to Move! Sprawdź nową stronę internetową, weź udział w konkursie i dołącz do wydarzeń młodzieżowych organizowanych w całej Europie.
Podziel się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z szukaniem możliwości pracy, studiów i wolontariatu za granicą i wygraj nagrody!
„Nie znam perfekcyjnie języka, nie pochodzę z bogatej rodziny, nigdy wcześniej nie byłam za granicą...” – to najczęstsze powody, które powstrzymują młodych ludzi przed wyjazdem na studia do innego kraju. Czy słusznie? Odpowiedź znajdziesz w najnowszej publikacji Eurodesk Polska!
Chcesz dowiedzieć się, jaki model współpracy wyższych uczelni z biznesem byłby optymalny? Posłuchaj debaty, w której udział weźmie m.in. dyrektor generalny FRSE, dr Paweł Poszytek.
"Wszyscy czekają na podjęcie przez uczelnie w Europie i na świecie decyzji o tym, czy w roku 2020/21 będą przyjmować studentów zagranicznych" – mówi dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny FRSE, w rozmowie z miesięcznikiem Forum Akademickie.
Znasz języki obce? Na portalu Erasmus in School znajdziesz oferty praktyk w szkołach oraz na letnich obozach.
Komisja Europejska i japońskie Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii podpisały umowę, której efektem będzie współpraca wiodących uniwersytetów z Europy i Japonii. Wśród nich znalazła się także uczelnia z Polski!
Zastanawialiście się kiedyś, jak wiele możliwości mają teraz młodzi ludzie w porównaniu z epoką swoich dziadków?
Szybciej i prościej już być nie mogło… Czego najbardziej chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się o nauce, wolontariacie lub pracy w UE? Daj nam znać w 3-minutowym kwestionariuszu on-line!
Brytyjczycy przebywający w krajach UE w ramach Programu Erasmus+ oraz obywatele UE studujący lub szkolący się w Wielkiej Brytanii będą mogli dokończyć swoje projekty nawet jeśli dojdzie do twardego brexitu.
Sieć Eurydice przygotowała zestawienie omawiające opłaty za studia wyższe w 42 krajach Europy w roku akademickim 2018/19. Czytelnicy znajdą tam również garść informacji o programach stypendialnych i pożyczkach studenckich.
30 mln euro z przyszłorocznego budżetu programu Erasmus+ zostanie przeznaczone na rozwój europejskiego obszaru edukacji. Komisja uruchomi pilotażowy program współpracy europejskich szkół wyższych.
W nowej perspektywie finansowej UE pula środków przeznaczonych na program Erasmus+ ma wzrosnąć do 30 mld euro. Dzięki podwojonemu budżetowi z możlwości programu skorzysta w latach 2021-2027 nawet 12 mln Europejczyków – to dwa razy więcej niż w bieżącym okresie finansowania.
Komisja Europejska uruchomiła pilotażowy projekt wirtualnych wymian (Erasmus+ Virtual Exchange). Inicjatywa ma promować dialog międzykulturowy i korzystanie z cyfrowych narzędzi edukacyjnych. W ciągu dwóch lat ma w niej wziąć udział przynajmniej 25 tys. młodych ludzi.
Choć większość informacji o stażach w instytucjach międzynarodowych można znaleźć w internecie, nie ma jednego miejsca, w którym byłyby one dostępne. Ale wkrótce będzie - informator na ten temat przygotowuje Eurodesk Polska.