Quiz: Eurowybory 2024
Jakie wartości leżą u podstaw Unii Europejskiej? Czym zajmuje się Parlament Europejski? Kto zasiada w jego ławach? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, weź udział w kolejnym quizie Eurodesk Polska i graj o nagrody!
Jakie wartości leżą u podstaw Unii Europejskiej? Czym zajmuje się Parlament Europejski? Kto zasiada w jego ławach? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, weź udział w kolejnym quizie Eurodesk Polska i graj o nagrody!
Komisja Europejska opublikowała przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2024. Na stronach Narodowej Agencji można już też znaleźć zaktualizowane terminy naboru wniosków.
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza szkoły ponadpodstawowe do przyłączenia się do sieci Eurodesk Polska. To unikalna szansa na wzmocnienie oferty edukacyjnej, wymianę doświadczeń i nawiązanie współpracy z organizacjami z Polski i z zagranicy.
13 września przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosiła orędzie o stanie Unii, w którym przedstawiła priorytety i flagowe inicjatywy na następny rok.
Jaka instytucja wyznacza ramy europejskich polityk kształcenia i doskonalenia zawodowego? Co to jest kształcenie dualne? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, weź udział w kolejnym jubileuszowym quizie Eurodesk Polska i graj o nagrody!
Które kraje leżą i w Europie, i w Azji? Które nie mają dostępu do morza? W kolejnym eurodeskowym quizie jubileuszowym możecie przetestować swoją wiedzę z geografii i… powalczyć o nagrody!
Znamy daty konkursów wniosków o dofinansowanie Projektów Solidarności i Projektów Wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w 2023 r. KE udostępniła również nowy przewodnik po programie.
Znajdź partnera i zagraj w “Tajemnice w Rydze” – wirtualną escape game, która powstała w ramach eurodeskowej kampanii Time to Move.
Z inicjatywy Parlamentu Europejskiego powstała nowa platforma internetowa dla młodzieży i pracowników młodzieżowych. Na stronach Youth Hub znajdziecie informacje o ciekawych debatach, wydarzeniach oraz możliwościach, jakie oferuje UE.
14 września przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von den Layen, wygłosiła trzecie orędzie o stanie Unii. W swoim wystąpieniu nakreśliła plany KE na nadchodzące miesiące oraz zapowiedziała, że rok 2023 będzie Europejskim Rokiem Umiejętności.
Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności mogą już korzystać z najnowszej wersji EKS App. Aplikacja została zaktualizowana oraz zyskała wiele dodatkowych funkcjonalności.
Jak działa Unia Europejska? W jaki sposób powstaje europejskie prawo? Zarejestruj się na platformie EU Academy i dołącz do jednego z kilkudziesięciu kursów poświęconych różnym obszarom funkcjonowania unijnych instytucji.
Myślisz o wyjeździe na wolontariat zagraniczny, ale nie wiesz, od czego zacząć? Europejskie Biuro Eurodesku przygotowało broszurę, w której znajdziesz informacje o największych europejskich programach dla wolontariuszy.
Tworzenie interaktywnych materiałów edukacyjnych, organizowanie zajęć pozalekcyjnych, imprez sportowych, wystaw i konferencji - to tylko wybrane projekty, które mogą otrzymać finansowanie w ramach nowego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Wspólnie.eu to europejska platforma zrzeszająca młodych ludzi, którzy chcą zaangażować się w działania na rzecz przyszłości Europy. Zarejestruj się i dołącz do społeczności euroentuzjastów!
Q! App to bezpłatna aplikacja do planowania, realizacji i ewaluacji mobilnościowych projektów młodzieżowych. Zaktualizowana wersja została wzbogacona o kilka nowych funkcji.
Europejskie Forum Młodych przygotowało raport podsumowujący Projekt 25%, którego celem było włączenie młodzieży w konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Starego Kontynentu. W inicjatywę włączyli się młodzi ludzie z 35 państw Europy i zgłosili łącznie 12 tysięcy pomysłów.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, we współpracy z Fundacją Orange, uruchomiła dyżury w języku ukraińskim i rosyjskim w 116 111 – telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży.
Najnowsza publikacja ONZ podsumowuje stan realizacji strategii młodzieżowej oraz opisuje globalne wyzwania stojące przed młodymi ludźmi. Publikację można pobrać bezpłatnie ze stron ONZ.
Proces uczenia się może zachodzić w różnych miejscach, nie tylko w klasie czy szkole. Eksperci Komisji Europejskiej zbierają dane na temat innych efektywnych przestrzeni edukacyjnych. Wypełnij ankietę i podziel się swoimi doświadczeniami!