Komisja Europejska i Rada Europy zapraszają pracowników młodzieżowych do udziału w badaniu poświęconym politykom, strategiom oraz narzędziom wspierania zdrowia psychicznego i dobrostanu młodych ludzi.
Jakie wartości leżą u podstaw Unii Europejskiej? Czym zajmuje się Parlament Europejski? Kto zasiada w jego ławach? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, weź udział w kolejnym quizie Eurodesk Polska i graj o nagrody!
“Nie pozwól innym decydować za ciebie!” – takie hasło przyświeca eurodeskowej kampanii informacyjnej, której celem jest zachęcenie młodych ludzi do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Komisja Europejska ogłosiła główne cele oraz wstępne daty Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2024. Wydarzenie odbędzie się w kwietniu pod hasłem „Voice your vision”.
Komisja Europejska pracuje nad projektem, który ma rozwiązać problem wyludniania się poszczególnych eurpejskich regionów. W tym celu powstała ankieta, która ma pomóc wyjaśnić to zjawisko.
Europejskie Forum Młodzieży rozstrzygnęło konkurs na Europejską Stolicę Młodzieży 2025. Został nią Lwów, czyli największe miasto zachodniej Ukrainy i to właśnie tam będą koncentrować się europejskie wydarzenia młodzieżowe za dwa lata.
W Warszawie odbyło się posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Podczas spotkania uzgodniono zasady konkursu w 2023 r. Publikacja ogłoszenia o naborze planowana jest na 13 stycznia, a wnioski będzie można składać do 28 lutego.
Znamy daty konkursów wniosków o dofinansowanie Projektów Solidarności i Projektów Wolontariatu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności w 2023 r. KE udostępniła również nowy przewodnik po programie.
Komisja Europejska opublikowała nowy przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2023 wraz z zaproszeniem do składania wniosków. Zachęcamy do zapoznania się z terminami naborów.
Komisja Europejska zachęca do zgłaszania uwag do Strategii UE na rzecz młodzieży na lata 2019-2027. Odbywa się to w związku z oceną śródokresową inicjatywy. Swoje uwagi można przesyłać do 21 października 2022 r.
Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności mogą już korzystać z najnowszej wersji EKS App. Aplikacja została zaktualizowana oraz zyskała wiele dodatkowych funkcjonalności.
Tworzenie interaktywnych materiałów edukacyjnych, organizowanie zajęć pozalekcyjnych, imprez sportowych, wystaw i konferencji - to tylko wybrane projekty, które mogą otrzymać finansowanie w ramach nowego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Europejskie Forum Młodych przygotowało raport podsumowujący Projekt 25%, którego celem było włączenie młodzieży w konsultacje społeczne dotyczące przyszłości Starego Kontynentu. W inicjatywę włączyli się młodzi ludzie z 35 państw Europy i zgłosili łącznie 12 tysięcy pomysłów.
Komisja Europejska przedstawiła propozycje nowych instrumentów polityki społecznej mających zapobiegać wczesnemu kończeniu nauki i osiąganiu słabych wyników przez 15-latków.
Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna FakeHunter-Edu skierowana m.in. do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych, której celem jest walka z dezinformacją w Internecie.
Proces uczenia się może zachodzić w różnych miejscach, nie tylko w klasie czy szkole. Eksperci Komisji Europejskiej zbierają dane na temat innych efektywnych przestrzeni edukacyjnych. Wypełnij ankietę i podziel się swoimi doświadczeniami!